Güncel Haberler

01/04 2016

Saray Bisküvi’den üretim tesislerine kojenerasyon yatırımı

Saray Bisküvi, günümüz çağdaş enerji yönetimi teknikleri içinde ön sıralarda yer alan, yakıt tasarrufu ve enerji verimliliği elde edilmesini sağlayan kojenerasyon yatırımları gerçekleştiriyor. Kırklareli ve Karaman üretim fabrikaları içinde kurulumu başlayan kojenerasyon santralleri ile Saray Bisküvi aynı zamanda çevreye katkıda bulunuyor.

Saray Bisküvi; üretimde enerji verimliliği ve yakıt tasarrufu sağlamayı, aynı zamanda da çevreyi korumayı amaçlıyor. Kojenerasyon sistemleri; doğal gazdan elektrik ve ısı enerjisinin aynı sistem içinde, eşzamanlı olarak üretilmesinden oluşuyor. Her iki üretim tesisi için 2 Milyon Euro’luk kojenerasyon yatırımı yapan, Ocak 2015’te başlattığı sistem kurulumlarını 2016 Haziran ayında tamamlayacak olan Saray Bisküvi; ülkemizin enerji kaynaklarının verimli kullanılmasına ve ekonomiye kazandırılmasına verdiği önemi bir kez daha gösteriyor.

Kojenerasyon yatırımları ile daha yaşanılabilir bir çevre Türkiye’nin elektrik ve ısı ihtiyaçları çerçevesinde önemli tasarruflar gerçekleştiren Saray Bisküvi olarak, yaptığımız yatırımlar ile kendi elektriğimizi üretiyor, böylece cari açığın kapatılması yönünde ülke ekonomisine de katkı sunmayı amaçlıyoruz. Geleneksel elektrik üretim sistemlerinde verim yüzde 35-40 civarındayken, kojenerasyon sistemiyle üretilen enerji verimliliği yüzde 95'e, yakıt tasarrufu ise yüzde 40'a kadar çıkıyor. Kojenerasyon yatırımlarımızla üretimde verimliliği hedeflerken aynı zamanda da gelecek nesillere daha yaşanılabilir bir çevre bırakılmasını destekliyoruz.

Saray’da İnsan Odaklı Ürün, Hizmet Ve Marka Anlayışı

ChocoLips Ürünümüz ÜSTÜN LEZZET ÖDÜLÜ’ne Layık Görülmüştür

Sn. Sami ÖZDAĞ'ın Star - Patron Katı Ropörtajı

Saray Bisküvi Kalitesine Uluslararası Ödül